Воспитательная работа велась в соответствии с общешкольным планом воспитательной работы на 2019-2020 учебный год.

Сынып жетекшісі: Е. Н. Рассохина Тәрбие жұмысы 2019-2020 оқу жылына арналған жалпы мектептік тәрбие жұмысының жоспарына сәйкес жүргізілді.
Тәрбие жұмысының міндеттері:
* Балаларға мектепке деген сүйіспеншілікті тәрбиелеу, балалардың оқу қызметіндегі рөлін ұғынуына қол жеткізу.
* Оқу заттары мен мектеп мүлкіне ұқыпты қарау дағдыларын тәрбиелеу.
* Саналы тәртіпке қол жеткізу.
* Туған елге деген сүйіспеншілікке, оны мекендеген халықтарға деген құрметке тәрбиелеу.
* Табиғатқа ұқыпты қарауға тәрбиелеу.
* Ересек адамдарға, егде адамдарға құрметпен қарауға тәрбиелеу.
* Тату сынып ұжымын қалыптастыруды жалғастыру.
*Әр балаға өзінің шығармашылық әлеуетін жүзеге асыруға, өзінің даралығын ашуға, саналы тәртіпке қол жеткізуге көмектесу.
Сыныпта 12 оқушы, оның ішінде 7 қыз және 5 ұл бала. Оқушылар бірінші сыныптан бастап бір-бірімен дос болды. Олардың ортақ мүдделері мен сабақтары пайда болды. Балалар тек мектепте ғана емес,сонымен қатар одан тыс жерде де дос. Қыздар мен ұлдар арасында достық қарым-қатынас орнады. Осы оқу жылында көптеген сыныптан тыс іс- шаралар өткізілді: дөңгелек үстел, мерекелер, әңгімелер, викториналар,
конкурстар. Көптеген іс-шараларға ата-аналар шақырылды, олар" Мен және менің отбасым", Жаңа жылдық мереке, Күзгі және көктемгі денсаулық күндері. Осы жылы төрт тақырыптық ата-аналар жиналысы өткізілді, онда бастауыш
сынып оқушыларын оқыту ерекшеліктері, отбасылық құндылықтар және т.б. мәселелер талқыланды. Тәрбие жүйесін құруда және сынып ұжымын қалыптастыруда өзін-өзі басқару маңызды рөл атқарады. Оның негізі-әрбір оқушы өзінің жеке ерекшеліктеріне сәйкес өз бетінше немесе сынып қауымдастығының ересек мүшелерімен (ата-аналарымен) бірлесіп, қарым-қатынас жасауға, өзін, сыныптасыларды дамытуға қолайлы жағдай жасауға бағытталған қандай да бір қызметті таңдап, орындай алатын тапсырмалардың әзірленген жүйесі. Осы оқу жылында сынып ұжымында өзін-өзі басқару органдары таңдалды. 2 сыныпта мектепте және сабақтан тыс уақытта саналы мінез-құлықты
тәрбиелеу, оқуға деген жағымды қарым-қатынас, оқушылардың социумдағы сөйлеу мәдениеті мен мінез-құлық мәдениетін тәрбиелеу бойынша жұмыс жүргізілді. Адамгершілік сезімдер мен этикалық сананы тәрбиелеу.
Біздің сыныпта басқа адамдарға мейірімділік пен шыдамдылық мәселесі өте өткір тұр. Еңбекқорлыққа, оқуға, еңбекке, өмірге шығармашылық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Табиғатқа, қоршаған ортаға құндылық қарым-қатынасты тәрбиелеу. Денсаулық пен салауатты өмір салтына құндылық қарым-қатынасты қалыптастыру. Жоғарыда айтылғандарды қорытындылай келе, 2019-2020 жыл Қашықтықтан оқытудың кейбір қиындықтарына қарамастан, тәрбиелік іс-шараларға толы болды. Келесі оқу жылында осы бағыттар бойынша жұмысты жалғастыру, сынып ұжымын біріктіру, саналы тәртіп пен шығармашылық көзқарас бойынша жұмысты жүзеге асыру жоспарланып отыр.
Жаңартылған күні: 11.06.2020 16:23
Құрылған күні: 11.06.2020 16:23